MC-Gallery

METAFER

 

  • MetaCyte    Hücre Sinyal Analiz Sistemi
  • RCDetect     Rare Cell Tespit Sistemi
  • VSlide           Virtual Slide Sistemi
Tarama Programlarına eklenebilen ek programlar;
Mikronükleus Tespiti 
Comet Assay Tespit ve Analiz 
Disentrik Tespit ve Analiz
Tissue (Doku) FISH

METAFER, 8 slayttan 880 slayta kadar tarama yapabilen, bu taramayı çok hızlı gerçekleştiren, kullanımı kolay sitogenetik, FISH ve patoloji tarama programıdır.

 

Uygulama çeşitliliği


Metafer , mikroskoplu görüntü analizi uygulamalarını otomatize etmiştir. Eklenebilir ve esnek yapısı sayesinde sitogenetik teşhis, hematoloji, patoloji, toksikoloji, adli tıp ve pek çok diğer alanlara Metaferin tarama uygulaması kullanılabilmektedir.
Şeffaflık
Diğer kompleks sistemler uzun işlemleri gerektirip anlaşılması güç olmaktadır. Metafer ise farklıdır: Tüm bilgiye kısıtlanmadan ulaşırsınız, sonuçlar en uygun bir şekilde görüntülenir ve tüm parametrelerin değerlendirilmesi kontrol edilebilir.
Esnek yapı
Mikroskopta inceleyeceğiniz her numune farklıdır; bu nedenle otomasyon esnekliği gerektirir.Metafer’in üstün bir özelliği olan sınıflayıcı ( classifier ) sayesinde kullanıcı analiz standartlarını en kesin şekilde kendisi belirlemektedir.
Modülarite ( Eklenebilirlik )
Metafer isteğe göre büyüyebilmektedir. Program ve donanımları modülerdir ve iş yükü arttıkça sistemin kapasitesi arttırılabilir ki bu slide feeder ( lam yükleyici ), otomatik bar kod okuyucu ve otomatik yağlayıcı gibi parçaları ekleyerek kolayca yapılabilmektedir.
Ana modüller
Metaferin ana modülü metafer sisteminin tüm temel operasyonlarını gerçekleştirmek üzere oluşturulmuştur.Her Metafer sistemi tarama donanımı, mikroskop ve en az bir tane ana Metafer modülünden oluşmaktadır. İstenen operasyon çeşidi programın ana menüsünden kolaylıkla seçilebilmekte ve aktif olan ana modülün ismi ekranda sürekli görülebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>