02-CGH-analysisklein

CGH Kompleks analiz programı

ISIS programına upgrade olarak CGH programı eklemek mümkündür. CGH belirlenmiş olan genomik DNA üzerindeki kopya numaraları değişikliklerini (kazanım ve kayıplar) tespit eder. Çalışılacak olan DNA numunesi ve normal referans DNA farklı renklerde işaretlenir her iki örnek karıştırılır ve normal metafaz kromozomu üzerinde beraber hibridize edilir. Her kromozom aksı üzerindeki renk oranının kantitatif analizi numune ve referans DNA’larının kopya numaralarındaki farkı ortaya koyar.

Isis CGH pek çok analiz edilecek renk profili ortaya çıkartır. Isis color karyotyping modülü ile metafaz kolaylıkla karyotiplenebilir ve her karyotip kontrol profili ile derhal gözden geçirilebilir. Analiz bir vakada veya farklı vakalardaki bir sınıfa ait olan tüm kromozomların ortalamasını alarak yapılmaktadır.

Profillerin farklılık limitleri sabit limitler olarak standart sapmaların çarpmaları olarak veya olasılık limitleri olarak ayarlanabilmektedir.

Farklı vakaların kazanım/kayıp değerlerini ekranda sürekli görünür halde olması vakalardaki genel kayıp/kazançların direkt belirlenebilmesini mümkün kılmaktadır.

Bizim yazılım modülümüzün çözünürlüğü 3Mbp ‘te kadar olan kromozom dengesizliklerini ortaya koyabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>